Zamiast wizyty w studio – połączenie Skype albo VMix, zamiast wypowiedzi indywidualnej do kamery –Skype, zamiast rozmowy „do mikrofonu” – telefon, lub przesłane mailowo nagranie z własnego dyktafonu. Tak wyglądają dziś realia współpracy z mediami. Większość tego, co stanowiło podstawę klasycznych pojęć medialnych wykorzystujemy coraz rzadziej. Pojawiają się za to nowe pytania:
Dlatego właśnie powstało to szkolenie. Bazuję w nim na swoich doświadczeniach „zdalnego gościa”audycji telewizyjnych i radiowych. Przygotowując program szkolenia korzystałem też z porad zaprzyjaźnionych dziennikarzy, tak żeby osoby, które ukończą szkolenie miały poczucie bezpieczeństwa, były dobrze przygotowane do kontaktów z mediami online.
A to wszystko – jakże by inaczej – w formule szkolenia zdalnego.
Dlatego właśnie - Media Online².
Kluczowym aspektem szkolenia MO² jest odzwierciedlenie zdalnej relacji z mediami. Znajomość technicznej i organizacyjnej strony rozmawiania z mediami, odnalezienia się w studio TV, czy przed kamerą zawsze była istotnym elementem szkoleń medialnych, tym razem trenować będziemy w środowisku online. Będziemy więc ćwiczyć zdalne wypowiedzi indywidualne, oświadczenia, wywiady,czy debaty live i online. Wszystkie ćwiczenia będą rejestrowane (nagrywane zdalnie przez trenera),odtwarzane i omawiane. Istotnym elementem treningu są jednak także przygotowania do ćwiczeń – uczestnik z pomocą trenera planuje wystąpienie: określa cel, główny przekaz, specyfikę ewentualnej grupy docelowe, analizuje potencjalne pytania, opracowuje koncepcje odpowiedzi.
Skąd tytuł „Media online²”? Bo „online” to dziś najczęstszy kanał rozmowy z dziennikarzami ale i popularna forma prowadzenia szkoleń.
Media online²